zaloguj się załóż konto

Koniki Polskie

Związek Hodowców Koników Polskich

kredyty preferencyjne dla ubezpieczonych

Od 2010 r. tylko ubezpieczone gospodarstwa otrzymają kredyty preferencyjne na odbudowę produkcji w gospodarstwie poszkodowanym przez klęskę żywiołową.

Od 2010 r. kredyty preferencyjne dla gospodarstw, które dotknęła klęska żywiołowa będą mogli otrzymać tylko ci rolnicy, którzy ubezpieczą swoje uprawy i zwierzęta.

Umowę ubezpieczeniową rolnik musi spisać z firmą, która podpisała umowę z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na dzień dzisiejszy są to Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. z siedzibą w Warszawie, Towarzystwo Ubezpieczeń  Wzajemnych „TUW” z siedzibą w Warszawie i  Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych z siedzibą w Poznaniu.

Rolnik może ubezpieczyć swoje uprawy zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, drzew i krzewów owocowych, truskawek, ziemniaków, buraków cukrowych i roślin strączkowych od wystąpienia następujących zdarzeń losowych: huraganu, powodzi, deszczu nawalnego, gradu, pioruna, obsunięcia się ziemi, lawiny, suszy, ujemnych skutków przezimowania i przymrozków wiosennych. Należy ubezpieczyć co najmniej połowę powierzchni swoich upraw rolnych objętych dopłatami bezpośrednimi. Dodatkowo w 2010 r. budżet pokrywa 50% składki ubezpieczeniowej do 1 ha upraw i 50% składki do 1 sztuki zwierząt gospodarskich.

Na podstawie aktualności ARiMR z dnia 21.01.2010r.


zaloguj się aby dodać komentarz

Jak narazie nie dodano żadnych komentarzy...


Odwiedź nas na Facebooku!Redakcja | Ochrona prywatności | Mapa strony | Kontakt | Archiwum Copyright 2019 KONIKI POLSKIE