zaloguj się załóż konto

Koniki Polskie

Związek Hodowców Koników Polskich

List ze Stada Ogierów w Sierakowie.

Witam Państwa.

Z wielką radością informuję Państwa o kolejnym sukcesie młodzieży i koników z Sierakowa na pokazach zagranicznych. W załączeniu przesyłam zdjęcia z występu Stada Ogierów w Sierakowie na dorocznych pokazach koni w Redefin (Meklemburgia) w dniu 14 września 2014. Po majowym pokazie w Marbach – Redefin to kolejne stado, które zainteresowała nasza konikowa grupa. Wraz z zaproszeniem zaproponowano nam zwrot kosztów transportu.

Dzieci i młodzież z Sierakowa i okolic (w wieku od 4-18 lat), na 6 klaczach rasy konik polski ze dwukrotnie występowały na arenie w Redefin przy aplauzie 4000 widowni. Nasza młodzieżowa akrobatyka jeździecka z pocztą węgierską ucieszyła oko widowni i niemieckiego Ministra Rolnictwa, który był uprzejmy nas przywitać a później nam pogratulować. Dzięki takim pokazom mamy doskonałą okazję do promocji naszych koników, co spotkało się z propozycjami handlowymi.

Wielką radość sprawili nam gospodarze, których gościnność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Będziemy mieli jednak szansę się odwdzięczyć podczas Walnego Zjazdu ESSA (European State Stud Association) w marcu 2015 roku w Sierakowie. Będzie to doskonała okazja do promocji nie tylko koników i sierakowskiego stada, ale okazja do promocji polskich koni także z innych stad i stadnin państwowych na forum ogólnoeuropejskim w organizacji która zrzesza stada państwowe od Rumuni i Bułgarii, przez kraje Europy środkowej, aż po Portugalię.

 

Z pozdrowieniami:

Paweł Wójtowicz

Kierownik zakładu Stado Ogierów Sieraków


zaloguj się aby dodać komentarz

Jak narazie nie dodano żadnych komentarzy...


Odwiedź nas na Facebooku!Redakcja | Ochrona prywatności | Mapa strony | Kontakt | Archiwum Copyright 2019 KONIKI POLSKIE